Data publicarii: 16-07-2014 10:04:52
Articole pe Larg

50

Vineri, 28 martie, la parohia Saveni s-a oficiat Sfanta Liturghie a Darurilor mai inainte sfințite in cadrul careia s-au impartașit numeroși credincioși. Dupa incheierea dumnezeieștii Liturghii, preoții din cercul pastoral Țandarei au savarșit Taina Sfantului Maslu impartașindu-li-se prin acesta harul tamaduitor al Duhului Sfant credincioșilor participanti la aceasta Sfanta Taina. In cuvantul de invațatura rostit de Pc. Pr. Barsan Tudor de la parohia „Sfinții Arhangheli” Tandarei, enoriașii au fost indemnați la o cat mai deasa participare la slujbele Bisericii, slujbe prin intermediul carora credinta se intareste si devine fapta.

51

52

54

55

56

57

58

59

60

61

62

64

65

66

Home        |        Protopopiatul Slobozia        |        Episcopia Sloboziei si Calarasilor
| Powered by NETCreator »
LO TV Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Noua Retea WEB
NETCreator