Data publicarii: 22-02-2017 10:41:52
Articole pe Larg
Marți, 21.02.2017, grupul instrumental-vocal Anastasis al Parohiei Săveni, a împlinit un an de activitate. Grupul este coordonat de către domnul profesor Corneliu Popescu. În activitatea de un an, grupul a obținut locul doi la festivalul folk "Balade de primăvară", debutând cu elevii Pîrvu Tudorel și Avram Cristina. Membrii grupului, într-o forma lărgită au participat și la concertul organizat de Protoieria Fetești care s-a desfașurat în luna decembrie a anului trecut, la biserica parohiei "Sfânta Treime" din Fetești, cât și la alte numeroase evenimente pe plan local.
Home        |        Protopopiatul Slobozia        |        Episcopia Sloboziei si Calarasilor
| Powered by NETCreator »
LO TV Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Noua Retea WEB
NETCreator