Articole pe Larg
Marți, 13 iunie 2017, la sediul Protopopiatului Fetești, a avut loc premierea elevilor care au participat la Olimpiada de Religie Ortodoxă 2017, faza județeană și națională și care au obținut rezultate deosebite.
În deschiderea festivității s-a săvârșit slujba de Tedeum. Școala Gimnazială Săveni a fost reprezentată la olimpiada județeană de elevele: Cărăbuș Ana-Maria Alberta și Avram Alexandra, prima obținând premiul al II-lea, cu nota 9, 45 și cea de-a doua obținând mențiune, cu nota 9, 05. Părintele Protopop Marian Pătărlăgeanu, al Protopopiatului Fetești, le-a felicitat pentru rezultatele obținute, oferindu-le diplome de merit și premii, care au constat în: cărți de rugăciune, icoane și cărți de învățătură creștin-ortodoxă.
Home        |        Protopopiatul Slobozia        |        Episcopia Sloboziei si Calarasilor
| Powered by NETCreator »
LO TV Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Noua Retea WEB
NETCreator