Data publicarii: 02-09-2017 07:29:47
Articole pe Larg
În perioada 3-7 august 2017, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, Episcop al Sloboziei și Călărașilor, Parohia Săveni a organizat un pelerinaj la mănăstirile din Bucovina. Au fost vizitate mănăstirile: Sucevița, Moldovița, Putna, Sihăstria Putnei, Schitul "Sfântul Daniil Sihastrul", precum și Chilia Cuviosului Daniil Sihastrul.
Pelerinajul a fost coordonat de către cei doi preoți ai parohiei, precum și doamna Luminița Trifan, directorul Școlii Gimnaziale din Săveni. Pelerinii au fost într-un număr de 45 de tineri, membri ai grupului catehetic parohial "Sfântul Cuvios Sava cel Sfințit". Tinerii au fost prezenți la slujbele mănăstirilor, s-au împărtășit cu Sfintele Taine, după rânduiala necesară.
Home        |        Protopopiatul Slobozia        |        Episcopia Sloboziei si Calarasilor
| Powered by NETCreator »
LO TV Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Noua Retea WEB
NETCreator