Data publicarii: 04-11-2017 09:28:30
Uncategorized
    Sâmbătă, 4 noiembrie 2017, elevii clasei a V-a,  ai Şcolii Gimnaziale din Săveni, au desfăşurat proiectul extraşcolar ,,Eco-viaţă, plantarea unui copac azi, salvează vieţi mâine", în parteneriat cu Parohia Săveni, care le-a pus la dispoziţie, tinerilor şcolari, curtea bisericii, pentru a-şi desfăşura activitatea ecologică.  Copiii au fost îndrumaţi şi sprijiniţi de către cei doi preoţi, dimpreună cu alţi tineri, membrii ai grupului ,,Sfântul Sava cel Sfinţit". Fiecare tânăr a plantat cate un „arbore pentru dăinuirea noastră” şi totodată ca jertfă adusă lui Dumnezeu cel în Treime lăudat.
Home        |        Protopopiatul Slobozia        |        Episcopia Sloboziei si Calarasilor
| Powered by NETCreator »
LO TV Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Noua Retea WEB
NETCreator