Data publicarii: 20-02-2018 08:05:00
Uncategorized
În seara zilei de duminică, 18 februarie 2018, a fost săvârșită vecernia iertării, moment ce marchează începutul Postului Mare. După încheierea slujbei, în cuvântul de învățătură susținut de Pc. Pr. Toader Giorgian, acesta a subliniat importanța postului, dar mai cu seama a ținut să vorbească în special despre iertare,  și împăcarea cu aproapele, două elemente esențiale pentru parcurgerea celor 7 săptămâni, până la Sfânta Înviere.

După otpustul slujbei, preoții și credincioșii și-au dat sărutarea frățeasca, cerându-și iertare unii de la ceilalți pentru a începe cu pace Postul cel Mare.
Home        |        Protopopiatul Slobozia        |        Episcopia Sloboziei si Calarasilor
| Powered by NETCreator »
LO TV Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Noua Retea WEB
NETCreator