Data publicarii: 20-02-2018 08:36:06
Uncategorized
Vineri, 16 februarie 2018, la parohia Săveni s-a săvârșit taina Sfântului Maslu, la care au participat și preoți din cadrul cercului pastoral Țăndărei. Cuvântul de învățătură a fost rostit de Pc. Pr. Iordache Sebastian, preot la biserica "Nașterea Domnului" din Țăndărei, care a vorbit credincișilor despre importanța duminicilor din Postul Mare, despre însemnătatea duhovnicească a Evangheliilor, fără de care pregătirea noastra pentru Sfânta Înviere nu ar da roade.

La Sfânta Taină, alături de numeroșii credincioși a fost prezentă doamna primar, Mariana Daniela Drăgoi, împreună cu dra. prof. Luminița Trifan.
Home        |        Protopopiatul Slobozia        |        Episcopia Sloboziei si Calarasilor
| Powered by NETCreator »
LO TV Episcopia Sloboziei si Calarasilor
Noua Retea WEB
NETCreator