Instalarea Preotului II la Parohia Săveni

Dupa Sfanta Liturghie din data de 06 octombrie 2013, pe solee a avut loc procedura de instalare oficiala a preotului Toader Giorgian pe postul II la Parohia Sfantul Sava - Saveni prin rostirea unui cuvant de bun venit din partea Parintelui Protopop Marian Patarlageanu, precum si citirea deciziei de numire. Predica cu ocazia instalarii a fost rostita de catre preotul paroh care i-a urat bun venit tanarului preot si s-a axat pe problema pastoral misionara si sociala a Bisericii, precum si pe alte situatii ce le va intalni pe viitor in drumul preotiei. S-a mentionat in mod special atentia care trebuie sa se acorde enoriasilor din parohie si urmarea programului de catehizare al tinerilor. Preotul nou instalat a facut multumiri la adresa Preasfintitului Parinte VINCENTIU, Episcopul Sloboziei si Calarasilor, a Parintelui Consilier si Paroh Cristi Gavrila, a parintelui Protopop Marian Patarlageanu de Fetesti si a tuturor celor care au contribuit prin lucrarea lor la consolidarea comunitatii. Intreaga lucrare a preotului va fi sprijinita de prezenta acestuia in parohie cu familia.
Se încarcă
0%
Se încarcă
se încarcă...
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...