Tabără recreativă
![](https://sf-esc.ro/files/images//2014/08/1.jpg)
In perioada 28 iulie-01 august, cu binecuvantarea Preasfințitului Parinte Episcop Vincențiu, preoții Parohiei Saveni au organizat pentru membrii grupului de cateheza al Parohiei, o tabara religioasa la Bisoca. Au fost vizați, mai intai de toate, copiii cu rezultate foarte bune la invațatura, dar cu posibilitați financiare reduse. In cele 5 zile ale taberei s-au oferit gratuit cazare și mancare pentru cei inscriși, urmarindu-se prin aceasta evidențierea implicarii active a Bisericii in viața tinerilor. Programul a constat in drumeții zilnice, activitați recreative, participarea la Dumnezeiasca Liturghie și Vecernie, precum și in nenumarate acțiuni de voluntariat, cu scopul de a edifica virtutea darniciei in sufletele copiilor.
![](https://sf-esc.ro/files/images//2014/08/2.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2014/08/3.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2014/08/4.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2014/08/6.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2014/08/7.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2014/08/8.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2014/08/9.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2014/08/10.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2014/08/11.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2014/08/12.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2014/08/13.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2014/08/14.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2014/08/15.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2014/08/16.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2014/08/17.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2014/08/18.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2014/08/19.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2014/08/20.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2014/08/35.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2014/08/36.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2014/08/37.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2014/08/38.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2014/08/39.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2014/08/40.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2014/08/41.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2014/08/42.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2014/08/43.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2014/08/44.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2014/08/45.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2014/08/46.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2014/08/47.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2014/08/48.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2014/08/49.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2014/08/50.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2014/08/51.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2014/08/52.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2014/08/53.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2014/08/54.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2014/08/531.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2014/08/541.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2014/08/55.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2014/08/56.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2014/08/57.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2014/08/58.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2014/08/59.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2014/08/60.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2014/08/20.jpg)