Tabără recreativă

In perioada 28 iulie-01 august, cu binecuvantarea Preasfințitului Parinte Episcop Vincențiu, preoții Parohiei Saveni au organizat pentru membrii grupului de cateheza al Parohiei, o tabara religioasa la Bisoca. Au fost vizați, mai intai de toate, copiii cu rezultate foarte bune la invațatura, dar cu posibilitați financiare reduse. In cele 5 zile ale taberei s-au oferit gratuit cazare și mancare pentru cei inscriși, urmarindu-se prin aceasta evidențierea implicarii active a Bisericii in viața tinerilor. Programul a constat in drumeții zilnice, activitați recreative, participarea la Dumnezeiasca Liturghie și Vecernie, precum și in nenumarate acțiuni de voluntariat, cu scopul de a edifica virtutea darniciei in sufletele copiilor.
Se încarcă
0%
Se încarcă
se încarcă...
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...