Ziua Armatei sărbătorită la Săveni

În data de 25 octombrie 2016, de Ziua Armatei Române, în Parohia Săveni s-a comemorat jertfa eroilor neamului căzuți pe toate câmpurile de luptă pentru libertatea, demnitatea și unitatea poporului român.

La festivitate au participat elevii Școlii Gimnaziale Săveni, însoțiți de Domnișoara Director Luminița Trifan și membrii ai autorităților locale.

În fața Monumentului Eroilor căzuți în primul și al doilea Război Mondial, preotul Jugănaru Florin a oficiat o slujbă de pomenire pentru eroii neamului, iar eleva Dumitrache Cristina, a rostit un cuvânt cu privire la importanța acestei sărbători.

A consemnat Preot Jugănaru Florin, preot II la Parohia Săveni.
Se încarcă
0%
Se încarcă
se încarcă...
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...