2 martie, a patra seară a Canonului cel Mare:

Joi, 2 martie 2017, în parohia Săveni, a fost săvârșită slujba Canonului Sfântului Andrei Criteanul, unită cu pavecernița mare. În cuvântul de învățătură, Preacucernicul Părinte Jugănaru Florin, a vorbit despre ultima patimă evidențiată de Sfântul Efrem Sirul, anume aceia a grăirii în deșert sau bârfii. Această patimă având ca rezultat alungarea harului lui Dumnezeu de la noi. Părintele a mai subliniat și faptul că smerenia, sau vederea propriilor greșeli, așa cum este amintită de Sfântul Efrem Sirul, este începutul pocăinței.
Se încarcă
0%
Se încarcă
se încarcă...
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...