Icoana, un dar neprețuit

Joi, 25 mai 2017, când dreptmăritorii creștini sărbătoresc Înălțarea la cer a Mântuitorului Iisus Hristos, elevii claselor a VIII-a au primit în dar icoanele sfinților lor ocrotitori pentru a marca un sfârșit al ciclului vieții lor și, totodată, un nou început. Tinerilor li s-au dat exemplu pe sfinții lor ocrotitori, și au fost îndemnați să le fie următori în credința jertfelnică, în nădejde și în dragostea pentru Hristos, și Biserica Sa. La eveniment tinerii au fost însoțiți de către doamna director Trifan Luminița, dar și de diriginții lor, doamnele Tastaman Alina Gabriela, și Veleanu Gabriela. Dânselor le-au fost dăruite câte o icoană cu sfinții ocrotitori, spre a primi ajutorul Sfinților în deosebita lor misiune didactică.În încheiere, preacucernicii preoți au evocat fructuoasa colaborare dintre Biserică și Școală.
Se încarcă
0%
Se încarcă
se încarcă...
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...