Răsplătirea elevelor din Săveni, participante la Olimpiada județeană de Religie

Marți, 13 iunie 2017, la sediul Protopopiatului Fetești, a avut loc premierea elevilor care au participat la Olimpiada de Religie Ortodoxă 2017, faza județeană și națională și care au obținut rezultate deosebite.

În deschiderea festivității s-a săvârșit slujba de Tedeum.Școala Gimnazială Săveni a fost reprezentată la olimpiada județeană de elevele: Cărăbuș Ana-Maria Alberta și Avram Alexandra, prima obținând premiul al II-lea, cu nota 9, 45 și cea de-a doua obținând mențiune, cu nota 9, 05.Părintele Protopop Marian Pătărlăgeanu, al Protopopiatului Fetești, le-a felicitat pentru rezultatele obținute, oferindu-le diplome de merit și premii, care au constat în: cărți de rugăciune, icoane și cărți de învățătură creștin-ortodoxă.
Se încarcă
0%
Se încarcă
se încarcă...
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...