Festivitatea de premiere a elevilor Școlii Săveni

Vineri, 16. 06. 2017, la Școala Gimnazială din Săveni, a avut loc festivitatea de premiere a elevilor sârguincioși. La eveniment au fost invitați pe lânga primarul comunei, Doamna Drăgoi Daniela Mariana, și cei doi preoți ai Parohiei Săveni, Pc. Pr. Toader Georgian și Pc. Pr. Jugănaru Florin. În cadrul festivității au fost premiațe și cele două participante la olimpiada județeană de religie, Cărăbuș Ana-Maria Alberta și Avram Cristina, eleve ale clasei a VII-a, elevii membrii ai ansamblului local de dansuri ”Cununa Bărăganului”, elevii grupului de chitara, ”Anastasis”, aflat sub obladuirea parohiei, elevii participanți la concursurile naționale și județene de scrimă, precum și elevii merituoși ai ciclului primar și gimnazial.

În cadrul aceleiași festivități a fost premiat și elevul Mihalache Alexandru Mirel, elev al clasei a VIII-a oferindui-se ”Diploma de Excelență” pentru rezultatele maxime la învățătură, elevul încheind anul școlar cu media 10 la toate materiile.În încheiere, Pc. Pr. Toader Georgian, a rostit un cuvânt de învâțâînvățăturăfelicitându-i pe tineri pentru rezultatele obținute. Părintele Paroh, a îndemnat pe cei prezenți să îl primească pe Hristos ca împreună călător în marea cea învolburată a acestei vieți și să-și pună nădejdea în solirile Preacuratei Sale Maici.
Se încarcă
0%
Se încarcă
se încarcă...
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...