Copiii-îngerii pe pământ
![](https://sf-esc.ro/files/images//2017/10/23-09-39-10.472178 received_1855971134445590.jpeg)
Joi, 19. oct. 2017, copiii grupei mari, ai Gradiniței cu program normal din Saveni, însoțiți de doamna educatoare Jugănaru Anastasia, au vizitat biserica noastră. Cei mici s-au închinat icoanei Maicii Domnului Prodromița şi au rostit rugaciunea ,,Tatăl nostru'', învățată la grădiniță. Pc. Pr. Jugănaru Florin, i-a binecuvântat pe prunci şi le-a oferit câte o iconiță a Maicii Domnului.
![](https://sf-esc.ro/files/images//2017/10/23-09-39-14.325331 received_1855970754445628.jpeg)