Grupul catehetic „Sfântul Cuvios Sava" a însoțit Icoana Maicii Domnului de la Mănăstire Rohia, în procesiune, la Manastirea Sfinții Voievozi

Vineri, 3 noiembrie 2017, cu binecuvantarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, a fost adusă spre închinare Icoana Maicii Domnului făcătoare de minuni de la Mănăstirea Rohia, din Episcopia Maramureşului şi Sătmarului. Cu deosebită evlavie au întâmpinat dumnezeiescul chip al Maicii Domnului şi grupul de tineri ai Parohiei Săveni conduşi de cei doi preoti ai lor. Icoana Maicii Domnului de la Rohia a fost izbăvită de Dumnezeu dintr-un incendiu ce a mistuit rama icoanei, însă dumnezeiescul chip al Preasfintei Fecioare, nu a fost afectat. Minunate sunt minunile tale Doamne!
Se încarcă
0%
Se încarcă
se încarcă...
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...