Vecernia iertării și începutul Postului Mare;

În seara zilei de duminică, 18 februarie 2018, a fost săvârșită vecernia iertării, moment ce marchează începutul Postului Mare. După încheierea slujbei, în cuvântul de învățătură susținut de Pc. Pr. Toader Giorgian, acesta a subliniat importanța postului, dar mai cu seama a ținut să vorbească în special despre iertare, și împăcarea cu aproapele, două elemente esențiale pentru parcurgerea celor 7 săptămâni, până la Sfânta Înviere.

După otpustul slujbei, preoții și credincioșii și-au dat sărutarea frățeasca, cerându-și iertare unii de la ceilalți pentru a începe cu pace Postul cel Mare.
Se încarcă
0%
Se încarcă
se încarcă...
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...