PAROHIA SĂVENI. SFÂNTUL MASLU DE OBȘTE

Vineri, 16 februarie 2018, la parohia Săveni s-a săvârșit Taina Sfântului Maslu, slujbă la care au participat și preoți din cadrul cercului pastoral Țăndărei. Cuvântul de învățătură a fost rostit de părintele Iordache Sebastian, preot la biserica „Nașterea Domnului” din Țăndărei, care a vorbit credincioșilor despre importanța duminicilor din Postul Mare, despre însemnătatea duhovnicească a Evangheliilor, fără de care pregătirea noastră pentru Sfânta Înviere nu ar da roade.

La Sfânta Taină, alături de numeroșii credincioși a fost prezentă doamna primar, Mariana Daniela Drăgoi, împreună cu dra. prof. Luminița Trifan.

A consemnat responsabilul Cercului Pastoral-Misionar, preacucernicul preot Alecu Vasile.
Se încarcă
0%
Se încarcă
se încarcă...
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...