VECERNIA IERTĂRII ȘI ÎNCEPUTUL POSTULUI MARE LA PAROHIA SĂVENI

În seara zilei de duminică, 18 februarie 2018, la Parohia Săveni din Protopopiatul Fetești a fost săvârșită slujba Vecerniei iertării, moment ce marchează începutul Postului Mare. După încheierea slujbei, în cuvântul de învățătură susținut de preotul Toader Giorgian, a fost subliniată importanța postului, dar mai cu seamă a iertării și împăcării cu aproapele, două elemente esențiale pentru parcurgerea celor 7 săptămâni de postire, până la Sfânta Înviere.

După otpustul slujbei, preoții și credincioșii și-au dat sărutarea frățească, cerându-și iertare unii de la ceilalți pentru a începe cu pace Postul cel Mare.
Se încarcă
0%
Se încarcă
se încarcă...
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...