Procesiune cu Icoana Maicii Domnului de la Mănăstirea Secu

Miercuri, 11 aprilie 2018, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, în municipiul Slobozia a avut loc o procesiune cu icoana Maicii Domnului "Cipriota" adusă de la Mănăstirea Secu din județul Neamț. Sfântul odor a fost purtat pe brațe de preoți în procesiune spre așezământul monahal "Sfinții Voievozi" din Slobozia. La acest eveniment au participat și copii în costume populare ai grupului catehetic "Sfântul Cuvios Sava cel Sfințit" din Săveni, însoțiți fiind de preoții lor.
Se încarcă
0%
Se încarcă
se încarcă...
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...