Reprezentanţii Episcopiei Sloboziei şi Călăraşilor prezenţi la ITO Moldova

Reprezentanţii Episcopiei Sloboziei şi Călăraşilor prezenţi la ITO Moldova


Cu binecuvântarea Preasfinţitului Părinte Vincenţiu, Episcopul Sloboziei și Călăraşilor, în perioada 24-26 august, un grup de 20 de tineri din Parohiile Săveni şi Luciu însoţiţi de preoţii lor, au participat la Întâlnirea Tinerilor Ortodocşi din Moldova.

Cu acest prilej s-a urmărit fundamentarea valorilor poporului român în sufletele participanţilor (credinţa statornică și jertfelnică, dragostea faţă de neam şi familie şi apartenenţa la o comunitate parohială vie), toate acestea deprinzându-se în urma relaţionării dintre tineri.Se încarcă
0%
Se încarcă
se încarcă...
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...