Al treilea an la Bisoca

Cu ajutorul bunului Dumnezeu și cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, parohia Sfântul Cuvios Sava, din localitatea Săveni, a organizat pentru al cincilea an consecutiv o tabără gratuită pentru membrii cercului catehetic al parohiei.

Au beneficiat de aceasta un număr de 29 de tineri apropiați de Biserică. Tabăra s-a desfășurat în perioada 27-31 august în localitatea Bisoca, județul Buzău.

În tabără s-au desfășurat activități creative și recreative dintre care amintim: participarea la Sfânta Liturghie, excursii în natură, dansuri populare și cântece la chitară, pelerinajul la așezământul monahal Poiana Mărului, vizitarea muntelui de sare și tradiționalul foc de tabără.

Pe această cale mulțumim Pc. Pr. Prof. Dr. Mihail Milea, directorul fundației Sfântul Sava de la Buzău, pentru ospitalitatea de care a dat dovadă.

Se încarcă
0%
Se încarcă
se încarcă...
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...