Proiectul „TRIMITE UN COPIL LA ȘCOALĂ”

De multe ori auzim că sunt familii care își retrag copiii de la școală din cauza situației financiare precare sau că micii școlari ajung să fie batjocoriți din cauza neputinței părinților de a face față cheltuielilor necesare educației.

Astfel, în preajma începutului de an școlar, comunitatea din Săveni s-a alăturat cu bucurie inițiativei de ajutorare a copiilor defavorizați din localitate, preluând una dintre responsabilitățile de bază: necesarul pentru școală.

Cadre didactice, elevi, și persoane de toate vârstele au donat sume de bani necesare achiziționării de rechizite și haine indispensabile micuților școlari.

Dorim să adresăm mulțumiri Administrației Publice Locale din localitatea Săveni, Parohiei "Sfântul Cuvios Sava cel Sfințit", preoților și enoriașilor săi, Asociației "Tineretul Ortodox Român", filiala Săveni, Ialomița și membrilor săi ce s-au implicat în organizarea și promovarea acțiunii umanitare, Școlii Gimnaziale din localitatea Săveni și nu în cele din urmă tuturor care au întins o mână de ajutor și nu au rămas nepăsători față de neputințele financiare ale familiilor defavorizate.

Se încarcă
0%
Se încarcă
se încarcă...
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...