Început de nou an școlar

Luni, 10.09.2018, la Școala Gimnazială din Săveni, a avut loc festivitatea de deschidere a noului an școlar 2018-2019. Cu acest prilej a fost săvârșită slujba de Te Deum de către preoții din localitate. Aceștia i-au îndemnat pe elevi să ceară ajutorul Lui Dumnezeu, iar pe părinți să depună tot efortul necesar pentru sprijinirea propriilor copii în a își însușii cât mai multe cunoștințe atât de necesare formării lor ca oameni. Alături de corpul profesoral, cei doi preoți și domnișoara director a fost prezentă și doamna primar, care la rândul ei a adresat îndemnuri foarte folositoare tuturor celor de față.

Se încarcă
0%
Se încarcă
se încarcă...
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...