Cupa „Unirea ATOR” Săveni, ediția a II-a

Cupa "Unirea ATOR" Săveni, ediția a II-a


Coordonatorul departamentului sportiv din cadrul Asociației "Tineretul Ortodox Român" al Parohiei Săveni, Ionuț Muzgociu, a organizat sâmbătă, 13 octombrie, pe terenul de sport al Școlii Gimnaziale Săveni, o competiție sportivă între elevii localității noastre și elevii înscriși în cadrul Asociației "Astăzi pentru Viitor" Mihail Kogălniceanu. 


Handbalul, fotbalul mixt, tenisul de masă și badmintonul au fost sporturile care au făcut punte între tinerii implicați. 


Prezentă la această activitate, Luminița Trifan, directorul unității școlare, a felicitat organizatorul, dar și pe toți elevii implicați.


Alaturi de domnisoara Trifan Luminita, directorul scolii ce a gazduit activitatea sportiva a fost prezent si pr Toader Giorgian, care a salutat inițiativa organizatorului de a realiza o astfel de acțiune și a mulțumit la rândul său, tuturor elevilor ce au luat parte la aceasta.


#PrieteniPentruUnire

Se încarcă
0%
Se încarcă
se încarcă...
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...