Conferința „Tinerii, prioritatea Bisericii”

Luni, 26 noiembrie 2018, cu binecuvantarea Presfintitului Parinte Vincentiu, a avut loc in parohia Saveni, un seminar de formare a preotilor si profesorilor de religie, sustinut de PCuv Arhim. Nicodim Petre, consilier al Sectorului de Misiune, prognoza si Statistica al Mitopoliei Moldovei si Bucovinei, cu privire la implicarea tinerilor in viata comunitatilor parohiale. In cadrul acestui seminar a fost subliniat faptul ca potentialul tinerilor trebuie valorificat si indrumat in asa fel, incat acestia sa devina, cu adevarat, cetateni si ai Imparatiei Cerurilor.

Se încarcă
0%
Se încarcă
se încarcă...
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...