Moment artistic dedicat Centenarului Marii Uniri

Duminica, 2 decembrie 2018, după săvârșirea Sfintei Liturghii, cu ocazia comemorării a 100 de ani de la Marea Unire, grupul de folk "Anastasis" al Parohiei Săveni a susținut un moment artistic, sub coordonarea Pc. Pr. Jugănaru Florin, interpretând cântece patriotice închinate României și eroilor ce s-au jertfit pentru realizarea Unirii. Tot în cadrul acestui eveniment a avut loc și prezentarea unor portrete a personajelor ce au jucat un rol esențial în săvârșirea Unirii, realizate de către membrii grupului de pictură "Sf. Luca al Crimeei", coordonat de Pc. Pr. Toader Giorgian.

Se încarcă
0%
Se încarcă
se încarcă...
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...