Concert de crăciun

Duminică, 23 decembrie 2018, după săvârșirea Sfintei și Dumnezeieștii Liturghii, grupul folk "Anastasis", sub coordonarea Pc. Pr. Jugănaru Florin, au susținut un moment artistic, în care au reprodus mai multe colinde tradiționale, spre bucuria celor prezenți.  


Tot în cadrul acestui eveniment festiv, au fost premiați și membrii ATOR Filiala Săveni - Ialomița, care s-au implicat în activitățile desfășurate de asociație, și s-au făcut remarcați prin prezența și dorința lor de a ajuta. Cu acest prilej, Președintele ATOR, Pc. Pr. Jugănaru Florin a înmânat acestora certificate de voluntariat, ce atestă dorința și pasiunea lor de ajuta pe aproapele lor, iar cu ajutorul doamnei dr. Neagu Mioara, grupului folk "Anastasis" i-au fost dăruite trei stative și o chitară, pentru devotamentul și efortul pe care îl depun pentru a progresa și a se desăvârșii.


Cu această ocazie, dorim să adresăm călduroase mulțumiri doamnei dr. Neagu Mioara, pentru iubirea pe care o poartă față de copiii grupului de folk "Anastasis" și îi urăm sărbători fericite.

Se încarcă
0%
Se încarcă
se încarcă...
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...