Pelerinaj la mănăstirile din cuprinsul Eparhiei Tulcii.

Sâmbătă, 09.03.2019, credincioșii parohiei Săveni au mers alături de preoții lor într-un pelerinaj la mănăstirile din cuprinsul Eparhiei Tulcii. Bucuria duhovnicească, liniștea, pacea, rugăciunea și mulțumirea sunt cuvintele care exprimă, cel mai bine, sentimentele ce au prins contur în sufletele credincioșilor. Cu nădejdea că ne putem strădui mai mult să aplicăm în viața noastră exemplele de trăire autentică a vieții în Hristos Domnul, întâlnită la părinții și maicile pe care i-am descoperit în vatrele monahale tulcene, ne-am întors la casele noastre, împărtășind cu ceilalți bucuria traită acolo.

Se încarcă
0%
Se încarcă
se încarcă...
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...