Recital, cu prilejul sărbătoririi Zilei Internaționale a Femeii.

Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, duminică, 10 martie 2019, grupul de chitară "Anastasis" al Parohiei Săveni a susținut un recital, cu prilejul sărbătoririi Zilei Internaționale a Femeii. 

Credincioșii prezenți la eveniment, indiferent de vârstă, au fost încercați de sentimente de apreciere și recunoștință față de persoana care ocupă un loc unic în viața fiecăruia, "Mama".

La eveniment a fost prezentă și domnișoara Trifan Luminița, director al Școlii Gimnaziale Săveni, care a transmis mesajul de susținere al doamnei primar, Drăgoi Daniela Mariana, precum și urarea de "La mulți ani!" adresată tuturor credincioaselor din parohia noastră.

Se încarcă
0%
Se încarcă
se încarcă...
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...