Recital, cu prilejul sărbătoririi Zilei Internaționale a Femeii.
Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, duminică, 10 martie 2019, grupul de chitară "Anastasis" al Parohiei Săveni a susținut un recital, cu prilejul sărbătoririi Zilei Internaționale a Femeii.
Credincioșii prezenți la eveniment, indiferent de vârstă, au fost încercați de sentimente de apreciere și recunoștință față de persoana care ocupă un loc unic în viața fiecăruia, "Mama".
La eveniment a fost prezentă și domnișoara Trifan Luminița, director al Școlii Gimnaziale Săveni, care a transmis mesajul de susținere al doamnei primar, Drăgoi Daniela Mariana, precum și urarea de "La mulți ani!" adresată tuturor credincioaselor din parohia noastră.