Conferință susținută de către Pc. Pr. Dr. Ovidiu Dincă la Parohia Săveni

Sâmbătă, 06 Aprilie 2019, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, s-a desfășurat, în incinta Bisericii parohiei Săveni, o conferință interactivă pe două teme, "Biserica în viața tinerilor" și "Relația părinți-copii, iubire sau interes". 

Activitatea a fost susținută de Pc. Pr. Dr. Ovidiu Dincă, realizatorul emisiunii "Cuvânt pentru suflet" televizată la postul TRINITAS TV. Cuvintele părintelui, pline de înțeles duhovnicesc, s-au constituit în temeiuri potrivite pentru cei ce doresc să lucreze cu mai multă râvnă la creșterea calității vieții lor spirituale. 

Mulțumim tuturor celor prezenți, parinților din Cercul Pastoral Țăndărei ce au răspuns invitației noastre și multumiri speciale Preacucernicului Părinte Dr. Ovidiu Dincă pentru deosebitele învățături ce ne-au fost date!

Se încarcă
0%
Se încarcă
se încarcă...
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...