Marți, 30 aprilie 2019, cu binecuvântarea Preasfințitul Părinte Episcop Vincențiu,…

Marți, 30 aprilie 2019, cu binecuvântarea Preasfințitul Părinte Episcop Vincențiu, a fost adusă spre închinare la mănăstirea "Sfinții Voievozi" din Slobozia Icoana Făcătoare de Minuni a Maicii Domnului de la Schitul Vovidenia – Mănăstirea Neamț, din Mitropolia Moldovei și Bucovinei.

La acest eveniment au participat și un grup de tineri din Parohia Săveni, care au întâmpinat icoana la Catedrala Episcopală „Înălțarea Domnului” din Slobozia și au însoțit-o în procesiunea de la Catedrală la Manăstirea din Slobozia.

Pelerinajul a fost desfășurat cu ocazia hramului de primăvară al Mănăstirii din Slobozia, „Izvorul Tămăduirii”.

Se încarcă
0%
Se încarcă
se încarcă...
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...