Duminică, 5 mai 2019, cu binecuvântarea și în prezența Preasfințitului…

Duminică, 5 mai 2019, cu binecuvântarea și în prezența Preasfințitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, la Catedrala „Înălțarea Domnului” din municipiul Slobozia a avut loc cea de-a cincea ediție a Concertului de Paști intitulat „Veniți să luați lumină!”.

În cadrul acestui concert, Preasfințitul Părinte Episcop Vincențiu a acordat premiile obținute la Concursul Național Catehetic Hristos: Sufletul satului Meu!, faza pe eparhie, elaborat de către Sectorul teologic-educațional al Patriarhiei Române, în parteneriat cu Ministerul Educației Naționale.

Cu acest prilej, în urma jurizării, Parohia "Sfântul Cuvios Sava cel Sfințit" din Săveni a obținut Mențiunea II.


Se încarcă
0%
Se încarcă
se încarcă...
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...