Marți, 5 octombrie 2019, cu binecuvântarea Preasfințitului P…

Marți, 5 octombrie 2019, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, în municipiul Slobozia a avut loc o procesiune cu Icoana Făcătoare de Minuni a Maicii Domnului de la Mănăstirea Adam din Arhiepiscopia Dunării de Jos. Sfântul odor a fost purtat pe brațe de preoți în procesiune de la Catedrala "Înălțarea Domnului" din Slobozia spre așezământul monahal "Sfinții Voievozi" din municipiu. La acest eveniment au participat și copii în costume populare ai grupului catehetic "Sfântul Cuvios Sava cel Sfințit" din Săveni, însoțiți fiind de preotul lor.

Se încarcă
0%
Se încarcă
se încarcă...
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...