Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, Episcop…

Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, credincioșii din Parohia Fetești Gară I s-au bucurat de prezența Icoanei Maicii Domnului Prodromița, de la Parohia Săveni, în perioada 7-10 Noiembrie, prezență prilejuită de serbarea hramului bisericii parohiale, Sfinții Arhangheli Mihail și Gavriil. Credincioșii au fost copleșiti de trăiri duhovnicești. Prezența în chip tainic a Maicii Domnului în mijlocul lor, prin minunata icoana, a născut in inimile lor dorul și setea de o viață duhovnicească autentică, similară cu cea pe care a dus-o Maica Domnului.

Se încarcă
0%
Se încarcă
se încarcă...
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...