În seara zilei de 5 decembrie 2019, cu binecuvântarea Preasf…
În seara zilei de 5 decembrie 2019, cu binecuvântarea Preasfințitului Părintelui nostru Vincentiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, icoana Maicii Domnului - Prodromița de la parohia Săveni a împodobit biserica cu hramul "Sfântul Ierarh Nicolae" din Cocora spre bucuria credincioșilor și creștera lor duhovnicească, dar totodată pentru binecuvântarea parohiei gazdă.
![](https://sf-esc.ro/files/images//2019/12/5def5e3837d559.97537831.jpeg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2019/12/5def5e3837d559.97537831.jpeg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2019/12/5def5e38380cc1.02767680.jpeg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2019/12/5def5e38384831.68779286.jpeg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2019/12/5def5e38388db2.67248846.jpeg)