Duminică, 1 decembrie 2019, după săvârșirea Sfintei Liturghi…

Duminică, 1 decembrie 2019, după săvârșirea Sfintei Liturghii, cu ocazia comemorării a 101 de ani de la Marea Unire, grupurile folk "Anastasis" și "Suflet Ialomițean" ale parohiilor Luciu și Săveni, unite într-un singur grup, ATOR IALOMITA, au susținut un moment artistic, în cadrul festivităților desfășurate la Căminul Cultural din Săveni, sub coordonarea Pc. Pr. Jugănaru Florin, interpretând cântece patriotice închinate României și eroilor ce s-au jertfit pentru realizarea Unirii. Adresam pe aceasta cale mulțumiri Pc. Pr. Borza Mihail pentru jertfa depusă in instruirea celor doua grupuri vocale unite.

Se încarcă
0%
Se încarcă
se încarcă...
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...