Duminică, 8 Decembrie 2019, după Sfânta Liturghie, în biseri…

Duminică, 8 Decembrie 2019, după Sfânta Liturghie, în biserica parohiei Săveni a avut loc Adunarea Generală a Asociației Tineretul Ortodox Român Filiala Săveni Ialomița. Adunarea a debutat cu slujba de Te Deum, specifică întrunirilor creștine. Ședința a fost deschisă de către Pc. Pr. Jugănaru Florin, președintele asociației, care a felicitat pe tineri pentru implicarea deosebită in activitățile asociației, evidențiind, mai cu seama implicarea tinerilor in activitatea socio-culturală desfășurată de Parohia Săveni, cu sprijinul atorenilor. În continuare au fost prezentate rapoartele de activitate ale celor 7 departamente, au fost numiți 3 coordonatori de sectoare și s-au propus activități pentru prima jumătate a anului 2020. În încheiere Pc. Pr. Toader Georgian, parohul bisericii Sfântul Cuvios Sava cel Sfințit, a felicitat implicarea tinerilor și a vorbit acestora de frumusețea tinereții lângă Hristos, dar și cât de important e sa faci binele.

Se încarcă
0%
Se încarcă
se încarcă...
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...