Marți, 17.12.2019, la Centrul Cultural UNESCO „Ionel Perlea”…
Marți, 17.12.2019, la Centrul Cultural UNESCO "Ionel Perlea" din Slobozia, a avut loc premierea participanților la Expoziția- Concurs, având ca tematica "Anul omagial al satului românesc (al preoților, învățătorilor și primarilor gospodari) și Anul comemorativ al patriarhilor Nicodim Munteanu si Iustin Moisescu". Eleva Niță Denisa din Săveni a fost premiată cu premiul special pentru lucrarea sa reprezentând una dintre tradițiile noastre românești, mersul preotului prin comunitatea parohială cu botezul de marea sărbătoare a Botezului Domnului.
![](https://sf-esc.ro/files/images//2019/12/5dfd02e5ce1bf2.36222860.jpeg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2019/12/5dfd02e5ce1bf2.36222860.jpeg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2019/12/5dfd02e5ce7cc3.46724533.jpeg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2019/12/5dfd02e5ce9f99.20777667.jpeg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2019/12/5dfd02e5cec0e4.17767906.jpeg)