Marți, 17.12.2019, la Centrul Cultural UNESCO „Ionel Perlea”…

Marți, 17.12.2019, la Centrul Cultural UNESCO "Ionel Perlea" din Slobozia, a avut loc premierea participanților la Expoziția- Concurs, având ca tematica "Anul omagial al satului românesc (al preoților, învățătorilor și primarilor gospodari) și Anul comemorativ al patriarhilor Nicodim Munteanu si Iustin Moisescu". Eleva Niță Denisa din Săveni a fost premiată cu premiul special pentru lucrarea sa reprezentând una dintre tradițiile noastre românești, mersul preotului prin comunitatea parohială cu botezul de marea sărbătoare a Botezului Domnului.

Se încarcă
0%
Se încarcă
se încarcă...
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...